Activestin [recenze]: Je to hubnoucí zázrak? Nebo podvod?

Jelikož se na tomto webu zaměřujeme na zdravý životní styl, na hubnutí a na recenze doplňků stravy na podporu ztráty hmotnosti, čas od času se stane, že naši pozornost zaujme něco, co působí na první pohled podezřele. Ani dnešek nebude výjimkou, protože se podíváme na tajuplný Activestin.

Už se vám někdy stalo, že jste se snažili něco zjistit o nějakém výrobku, který na vás vyskočil z hlubin internetu, ale nedokázali jste na něj objevit žádné diskuze či seriózně vypadající recenze? Pokud vám můžeme v takové situaci něco radit, většinou to naznačuje, že jde o nějaký průšvih. V lepším případě nebude daná věc fungovat, v tom horším přijdete o nemalé peníze a třeba se vám něco stane.

Jedním z podezřelých výrobků je doplněk stravy Activestin, u nějž jsme se rozhodli zkusit zjistit, zda jde o serózní výrobek, nebo o nějaký chyták. Naši důvěru každopádně moc neposílila skutečnost, že se o tomto produktu nejčastěji hovoří na nejrůznějších pofidérních webech, z nichž některé mají skutečně zvláštní názvy. (Například Coronavirus Ecuador, viz snímek obrazovky.)

Screenshot 2023 12 09 15.09.33

Dokážeme najít jeho složení a dávkování? Jsou s ním vůbec nějaké zkušenosti? A jaká je jeho cena?

Co je Activestin?

Podle dohledatelných informací je Activestin doplněk stravy. To je trochu úleva, protože kdyby o sobě tvrdil, že jde o lék, pak by šlo s velkou pravděpodobností o nedovolené léčebné tvrzení. (U léků musí proběhnout testování a registrace, jinak jde o nelegální prodej. Lék však může mít ve srovnání s doplňkem stravy v popisu léčebná tvrzení. Mimochodem, i doplněk stravy se musí registrovat, jinak jde o nepovolený prodej.) Sahat by po něm měli především lidé, kteří usilují o úpravu tělesné hmotnosti. Také by měl dodat energii. Pro jednodušší užívání má formu rozpustných tablet.

Co by mělo být ve složení?

Když se díváme na složení, které se nám podařilo najít, na první pohled na něm nevidíme nic podezřelého. Podle všeho by se měly uvnitř nacházet látky, které známe i ze složení jiných doplňků stravy z této kategorie.

Patří k nim:

  • Taurin
  • Kofein
  • Hořčík
  • Inositol
  • L-karnitin
  • B-komplex
  • Kyselina pantotenová

Kolik stojí?

Jednou ze zvláštností je to, že za 20 tablet s výše uvedeným složením mají kupující zaplatit kolem 2 848,-, což je z našeho úhlu pohledu trochu silná káva. Tolik totiž nezaplatíte ani za skutečně ověřené a kvalitní spalovače tuku. Ty dražší, které mají v portfoliu známé značky, se pohybují kolem 750,-. Složením se mnohdy ani tolik neliší, takže nákup Activestin je (minimálně) vyhazování peněz z okna.

Dokážeme najít recenze?

Bohužel, tento produkt (minimálně v této chvíli) nemá dohledatelné žádné relevantní zákaznické recenze. Nemáme tedy při posuzování jeho věrohodnosti z čeho vycházet.

Proč je to divné

pexels andres ayrton 6551415 scaled

Activestin nefiguruje na seznamu problematických stránek a výrobků, který pravidelně aktualizuje SÚKL. Také se nám nepodařilo na něj najít žádné informace u ČOI či na portálu Vaše Stížnosti, což jsou v takových chvílích naše spolehlivé zdroje informací. Tento výrobek není ani na srovnávačích zboží, kde bychom se mohli dočíst, co o něm říkají lidé, kteří se jej rozhodli vyzkoušet.

Tak kde je problém?

Především právě v onom nedostatku informací. Jediné dohledatelné jsou výše uvedené pofidérní zdroje, které nepovažujeme za důvěryhodné a které většinou fungují tak, že mají zvýšit povědomí a poptávku po zvláštních (a ne vždy bezpečných) produktech.

Také se nám jeví poněkud zvláštně, že Activestin nacházíme na česky se tvářící webové stránce, která však při bližším přezkoumání uvádí adresy někde v Polsku. Což nemusí být nutně špatné, sami na některých polských e-shopech nakupujeme, ale zrovna v tomto případě bychom se měli před nákupem spíš na pozoru.

Náš verdikt? Z dostupných informací nelze vyhodnotit, zda jde o podvod, nebo ne. Pokud však toužíte po podpoře hubnutí, na vašem místě bychom si zvolili jiný, levnější a hlavně osvědčený spalovač, u kterého existuje dostatek relevantních uživatelských recenzí a nevzbuzuje pochybnosti.

Napsat komentář