Injekce na hubnutí – pro koho jsou skutečně vhodné?

Chcete zhubnout břicho, ale už nevíte, co byste pro to měli udělat? Pak možná nevíte, že existují léky na hubnutí na předpis, které mohou zahrnovat i speciální injekce na hubnutí. Je ale tato metoda bezpečná? A existují i nějaké alternativy injekcí pro běžné zájemce, kterým lékař lék v této formě předepsat nechce?

Kdyby na světě existovala metoda, která umožní bezpracně zhubnout přebytečná kila každému, byl by o ni opravdu velký zájem. A zdá se, že jedna taková možná dokonce už existuje. Například pacientům s vážným průběhem diabetes může lékař doporučit lék Saxenda (Liraglutid), který se od roku 2019 v Česku používá při léčbě obezity. Někteří možná budou znát i Ozempic, který se taktéž používá při léčbě cukrovky.

V posledních několika měsících se také čím dál častěji hovoří o diabetickém léku Semaglutid, který kvůli zvýšenému zájmu široké veřejnosti chybí těm skutečně nemocným. Zároveň mnoho lidí nerozumí tomu, že jakmile tento lék vysadí, hmotnost se jim zase vrátí zpátky. Nejde tedy o žádný zázrak, který dokáže vyřešit úplně všechno.

Přečtěte si: Víte, co je to racionální výživa?

Jak to tedy s hubnutím pomocí injekcí vlastně je? A nabízí hubnutí injekční technikou kliniky estetické medicíny?

Pro koho je injekce na hubnutí vhodná?

Pro koho je injekce na hubnutí

Vzhledem k tomu, že všechny výše uvedené léky se skloňují v souvislosti s léčbou diabetu, je pochopitelné, že slouží především těm, kteří mají nějaký vážnější zdravotní problém, na který má redukce nadbytečné tělesné hmotnosti zásadní dopady. Případně pak mohou lékaři injekce doporučit i lidem, kteří jsou již obézní a tento stav vážně ohrožuje jejich zdraví a život. Všude tam může mít předepsání injekce od lékaře svůj význam.

V zahraničí se však injekce na hubnutí často používají i ve světě showbusinessu. Celebrity a modelky potřebují splňovat určité parametry pro výkon své práce, což mnohdy vyžaduje opravdu drastický a nezdravý životní styl, v jehož průběhu účel světí prostředky.

Tip: STOP emočnímu přejídání

Jak jsou injekce dostupné?

V první řadě je třeba říct, že v závislosti na účelu používání a také v souvislosti s tím, jaký lék se člověku dostane do ruky, se liší četnost i množství aplikované dávky. Na některé značky injekčních léků na hubnutí se u nás navíc ještě čeká. (Měly by být dostupné v řádu několika let.) Někteří odborníci už mnohé z nich netrpělivě vyhlíží, protože redukce hmotnosti může být u některých až 22 %.

Praktičtí lékaři u nás mohou zatím předepisovat injekční lék Saxenda, je ale otázkou, zda vám lékař nebude dříve nabízet metody hubnutí, které souvisí se změnou jídelníčku a s pohybem. Léky se vždy předepisují až ve chvíli, kdy neexistuje žádná šetrnější možnost.

Jaké to má nevýhody?

nevýhody injekce na hubnutí

Jednou z nevýhod je to, že nákup injekcí na hubnutí není hrazen z veřejného zdravotního pojištění. To znamená, že veškeré výdaje půjdou z vaší kapsy. Minimální délka léčby je navíc alespoň 6 měsíců. Po nich pak může následně postupně docházet k vysazování. Jelikož se cena injekcí pohybuje i kolem 4 500,- za měsíc, opravdu jde o nákladnou záležitost.

Alternativa pro zdravé

Možná jste nyní pochopili, že hnát se za vidinou hubnutí s injekcemi není tak lákavé, jak se to možná na první pohled zdálo. I třeba z toho důvodu, že na trhu je i mnoho padělků, které mohou být neúčinné, nebo dokonce vyloženě nebezpečné.

Možná ale pro vás existuje o něco lepší alternativa, kterou je injekční lipolýza, na niž se zaměřují některé kliniky estetické medicíny. A to včetně těch, které fungují na území Česka.

Tento typ zákroku se nejčastěji doporučuje na odstranění přebytečného tuku z břicha nebo podbradku. Také se ale může aplikovat na přebytečný tuk na pažích, zádech, bocích a stehnech. Na tento typ lipolýzy by navíc měli chodit lidé až ve chvíli, kdy se jim nedaří sundat poslední tukové polštářky během cvičení a diety.

Látka, která se vpichuje do těla, jemně rozštěpí tukové buňky. Následně se pak tuk zkapalní a přirozenou cestou odejde ven z organismu. Výhodou této metody by mělo být především to, že se tuková buňka zcela vyloučí, takže by se posléze neměla zase postupně naplnit. Viditelnější efekt má tato procedura zhruba po 4-6 týdnech.

Aby nebyl vpich injekce nepříjemný, na vybranou partii se nejprve aplikuje znecitlivující mast. Celá procedura pak trvá maximálně 45 minut. Pro podporu vylučovacího procesu je však nezbytně nutné, abyste po lipolýze pili dostatečné množství vody.

A kolik to stojí? Záleží na pracovišti, ale ceny se pohybují v rozmezí od 3 000 do zhruba 8 000,-.

Přemýšleli jste někdy o tomto způsobu hubnutí?

Napsat komentář