5 smoothie receptů na hubnutí

Hledáte způsob, jak do sebe dostat více zeleniny a ovoce? V tom případě si vezměte do ruky pořádně výkonný mixér a začněte studovat zdravé smoothie recepty. Uvidíte, že kromě poznávání zcela nových chutí prospějete i své štíhlé linii.

Jenom si to přiznejme. Až na výjimky nejsme schopni naplnit doporučený limit příjmu zeleniny a ovoce. Pokud vás trápí stejný problém a zároveň hledáte alternativu za přeslazené džusy, není nic jednoduššího než se vydat cestou pití domácích ovocných a zeleninových smoothies. Nejen, že budete mít kontrolu nad tím, co do nich dáváte, ale můžete je pít na stovky různých způsobů. Takže vás jen tak nepřestanou bavit.

Mohou vám ale smoothies opravdu pomoci s hubnutím? A jaké recepty byste určitě měli vyzkoušet? Přesně to se dozvíte v našem dnešním článku.

Dá se hubnout se smoothie?

Smoothies jsou ovocné, zeleninové nebo kombinované nápoje, které obsahují spoustu vitamínů a minerálních látek. Ty jsou důležité pro správné fungování našeho těla. Také v nich ale najdeme hodně vlákniny, která je klíčová pro zdraví našeho trávení. Pokud zvolíte druhy zeleniny a ovoce, které jí mají víc (případně do smoothie ještě nějakou dodáte v prášku, nebo z jiného supplementu), může vás takový nápoj dlouhodobě zasytit. Ti, kteří mají extrémní obavy o svou štíhlou linii pak mohou zvolit recepty z nízkokalorického ovoce a zeleniny, díky kterým nepřekročí svůj denní energetický příjem.

Recepty na ovocné smoothie

Keto smoothie

Budete potřebovat: 1 a ½ hrnku mražených jahod, 1 a ½ hrnku mražených malin, 1 hrnek mražených ostružin, 2 hrnky kokosového mléka, 1 hrnek baby špenátu

Všechny ingredience nasypte do opravdu výkonného mixéru. (Případně chvíli počkejte, až ovoce trošku povolí.) Rozmixujte je do trochu hustší tekutiny a nalijte ji do sklenic. Pokud chcete, ozdobte je mraženým ovocem a trochou strouhaného kokosu.

Banánové smoothie

photo 1571771894821 ce9b6c11b08e

Budete potřebovat: 2 banány, 1 hrnek plný kostek ledu, ¾ hrnku neslazeného mandlového mléka, ¼ hrnku bílého jogurtu, 1 lžíci mletého lněného semínka, 2 lžičky medu

Všechny ingredience dejte do výkonného mixéru do doby, dokud z nich nevznikne namražená, ale trochu tekutější směs. (Pokud se bojíte, že tolik ledu váš mixér nezvládne, udělejte to tak, že namrazíte banán. Případně led zcela vypusťte.)

Borůvkové smoothie s avokádem

Budete potřebovat: ½ hrnku neslazeného mandlového mléka s příchutí vanilky, ½ hrnku bílého jogurtu, 1 hrnek baby špenátu, ½ hrnku mražených borůvek, ½ avokáda, 3 lžičky javorového sirupu

Opět dejte všechny ingredience do svého mixéru a počkejte, až se spojí do kompaktní a lahodně vonící směsi. Při servírování můžete smoothie ozdobit trochou borůvek.

photo 1553530666 ba11a7da3888

Zeleninové smoothie recepty

Špenátové smoothie

Budete potřebovat: 1 hrst špenátu, 1 mango, 1 hrnek kokosové vody, 1 nakrájenou okurku, ¼ jalapeňo papričky, 1 menší hrst koriandru, šťávu z 1 limety, snítku máty

Pokrájené ovoce a zeleninu dejte do mixéru se zbytkem ingrediencí a mixujte je tak dlouho, dokud vám nevznikne krémové a barevně jednotné smoothie. 

photo 1557753478 b9fb74f39eb5

Okurkové smoothie se špenátem

Budete potřebovat: 1 jablko, 1 a ½ hrnku špenátu, 1 okurku, 1 avokádo, 2 hrnky mandlového mléka, 8 vypeckovaných datlí

Jablko, okurku a avokádo zbavte slupky a vše nakrájejte na kousky. Nahrubo nakrájejte i datle zbavené pecek. Všechny ingredience pak dejte do mixéru a mixujte je do té doby, dokud nebude konzistence nápoje vyhovovat vašim preferencím a představám.

A jaké smoothie pijete rádi vy?

Napsat komentář