Fat Burn Active [recenze]: Skutečně spálíte tuky?

Jistě dobře víte, že tu pravidelně recenzujeme nejrůznější přípravky na podporu hubnutí a spalovače tuku. Čas od času se nám proto stane, že narazíme na nějaký pochybný přípravek či podvod. Jaký názor máme na Fat Burn Active?

Kdo z nás by si nepřál být osvalený či štíhlý? Jenže, k tomuto cíli vede dlouhá cesta a ne každý má dostatek motivace, aby se po ní vydal. I lidé se železnou vůlí navíc potřebují čas od času trochu popostrčit, takže jsou čím dál populárnější nejrůznější spalovače tuku.

V tomto případě je potřeba dávat si při výběru vhodného přípravku velmi dobrý pozor. Především pak kvůli tomu, že právě v této kategorii se obvykle vyskytují podezřelé nabídky, za kterými se skrývají nejrůznější podvodníci.

Je to i případ Fat Burn Active? A jaká je jeho dostupnost v lékárnách?

Co je Fat Burn Active?

Fat Burn Active se vzhledem i názvem podobá spalovačům tuku, které dnes vyrábí poměrně velké množství různě známých značek. V první moment tedy nemusíte mít nejmenší podezření, že by s ním nemuselo být vše tak úplně v pořádku. Jelikož jsme si už ale v minulosti posvítili na větší počet podvodníků a šmejdů, kteří se z vás snaží vytáhnout peníze, dovedeme na první pohled vidět určité nesrovnalosti a podezřelé jevy, kvůli kterým bychom si dali na Fat Burn Active velmi dobrý pozor.

V první řadě nemá doplněk stravy Fat Burn Active žádné oficiální stránky. Tento doplněk stravy navíc vídáme ve společnosti mnoha jiných problematických přípravků, jako je například notoricky známý Prolesan Pure. A aby toho navíc ještě nebylo málo, když vložíme název Fat Burn Active do vyhledávače, začnou nám před očima vyskakovat velmi podezřelé články plné gramatických chyb. (Viz snímek obrazovky.) Což nepůsobí zrovna dvakrát důvěryhodně, co myslíte?

Screenshot 2023 07 31 12.30.48

Další důvody, proč se tomu vyhnout

Vzhledem k tomu, že o Fat Burn Active neexistují žádné diskuze, není nám kvůli chybějícím oficiálním informacím známé dávkování a technicky vzato ani nevíme, co v tomto doplňku stravy přesně je (podle již zmíněného pochybného webu, na kterém se informace o něm nachází, v něm má být Acai a kajenský pepř), raději bychom se tomu vyhnuli.

Také nevíme:

  • Kolik tento doplněk stravy stojí
  • Kdo je jeho výrobcem a distributorem
  • Jaké jsou oficiální údaje výrobce/distributora (což jsou povinně zveřejňované informace na e-shopech; dokonce i lékárny a srovnávače zboží mívají kolonku, která poukazuje na to, kdo je výrobce)

V neposlední řadě se také musíme lehce pousmát nad tím, že podle údajně objektivního srovnání kladů a záporů tohoto produktu má Fat Burn Active podporovat dobrou náladu. Také si nedokážeme úplně realisticky představit, jak může po tomto přípravku někdo zhubnout po prvním dni 2 kg. (To snad leda, kdyby dotyčný prodělal od prvního dne střevní chřipku, ale ani tak si nejsme úplně jistí tím, zda by tak dokázal sundat 2 000 g.)

Screenshot 2023 07 31 12.38.03

Jak poznat kvalitní výrobek?

Nemá význam se zabývat uživatelskými recenzemi Fat Burn Active, když existuje poměrně vysoké riziko, že nejsou úplně objektivní. Místo toho se raději společně zaměříme na to, jak si doplněk stravy na podporu úbytku hmotnosti vybrat správně. Díky tomu totiž lépe poznáte podvodníka už ve chvíli, kdy se náhodou dostanete na jeho stránky.

Přečtěte si: Recenze redakčně ověřeného spalovače tuku HarmoLine

Při výběru se snažte zjistit:

  • Jestli jsou na e-shopu povinně zveřejňované informace (oficiální název subjektu, sídlo, u jakého soudu je subjekt veden atd.) => Tyto informace jsou často v obchodních podmínkách v zápatí či v sekci kontaktů
  • Zda na internetu nekolují stížnosti (dobrým vodítkem jsou weby KupníSíla, VašeStížnosti, ČOI či SÚKL, druhotně se můžete dívat i na recenze Google, Heuréku, Zboží, na to, zda produkt či služba nebyla v negativním kontextu ve zprávách atd.)
  • Zda se doplněk stravy prodává v lékárnách (to ale nemusí být hlavní ukazatel, mnoho doplňků stravy na podporu hubnutí prodávají jen e-shopy se sportovní výživou a doplňky stravy či oficiální e-shopy značky/distributora)

pexels tom swinnen 3194495 scaled

Také se snažte řídit podle toho, zda na vás na oficiálních stránkách někdo vynakládá nátlak. (Například, že jen dnes si můžete koupit doplněk stravy na spalování tuků jen za 900,- místo 1 800,-, kolik lidí si právě prohlíží stejný produkt atd.) Kapitolou pro sebe bývají i fiktivní lékaři a odborníci (když proženete jejich fotku Google Lens, zjistíte, že mění jména dle jazykových mutací jako ponožky, případně jde o fotky z fotobanky). Hodně napovědět mohou i látky ve složení. Například nám není známo, že by se Acai nějak běžně používalo ve spalovačích tuků. (Kajenský pepř, kofein, hořký pomeranč, zelený čaj či karnitin se naopak používají normálně.)

V neposlední řadě se také začtěte do textu a zamyslete se nad tím, zda vám dává smysl. I když se překlady pofidérních webů stávají (i za přispění umělé inteligence) čím dál lepší, pozorné oko dovede odhalit, že se za webovkami nejspíš skrývá podvodník. 

Nechali jste se někdy napálit?

 

Napsat komentář