Margitova dieta: Opravdu zhubnete 8 kg v řádu týdnů?

Štefana Margitu, který je operním pěvcem a většina lidí o něm ví díky dlouhodobému vztahu se zpěvačkou Hanou Zagorovou, zná snad každý. Kromě něj se ale v souvislosti s ním hovoří o velkém váhovém úbytku, za který vděčí Margitově dietě. Je ale možné s ní zhubnout 8 kg během několika týdnů? A je tato dieta vůbec zdravá?

Že jablečný ocet na hubnutí nemusí být stejně účinný, jako třeba keto dieta, to asi už nejspíš tušíte. Už jste ale někdy slyšeli o Margitově dietě, díky které měl tento zpěvák za několik týdnů zhubnout neuvěřitelných 8 kg? (O čemž nás všechny nezapomněl informovat bulvár.)

Přečtěte si: Co je to DASH dieta?

Poněkud kontroverzní je navíc na ní i to, že v průběhu této diety se prakticky vůbec necvičí. Kontroverzní říkáme proto, že většinou se pohyb doporučuje jako doplněk diety, díky kterému je dosažení výsledku obvykle rychlejší.

Jak to tedy je? A nebude pro vás lepší zkusit při hubnutí jiné dostupné alternativy?

Co je Margitova dieta?

Základem této diety jsou tři jídla denně. To zní na první pohled možná celkem dobře, protože u ne úplně zdravých diet jíte prakticky jen vzduch. Pointa však spočívá v tom, že ta tři jídla, která v průběhu dne sníte, jsou skutečně jen velmi malá. I přes pravidelné stravování tedy počítejte s tím, že budete po většinu dne bojovat s pocitem hladu.

Pro Margitovu dietu je dále typické:

  • Snížení množství sacharidů
  • Alkoholová abstinence
  • Omezení soli
  • Omezení mléčných výrobků
  • Omezení koření
  • Omezení příloh
  • Omezení uzenin

Mezi povolenými potravinami a nápoji je pak libové maso, zelenina, káva, vejce, voda a méně sladké ovoce.

Tento stravovací režim by se měl držet pouze 14 dní, takže toto omezování pro vás bude mít jasně ohraničený začátek a konec.

Přečtěte si: Co je to GASP dieta?

chicken 3212144 1920

Je to zdravé?

Mezi výhody Margitovy diety patří především to, že omezíte alkohol a snáze si osvojíte zdravější stravovací návyky. (Nebudete jíst sladké, uzeniny ani fast food.) Pro tělo má přínos i omezení solení.

Na druhou stranu, může vám hrozit dehydratace. Také můžete trpět nedostatkem vlákniny, nedostatkem energie a nemusíte mít dostatek živin, které jsou důležité pro normální fungování organismu. I když někteří lidé tvrdí, že se jim po dodržování této diety podařilo zhubnout, neplatí to o všech. Navíc se může objevit nežádoucí jojo efekt.

Pokud bychom vám tedy měli něco poradit, doporučili bychom vám vyzkoušet spíš keto dietu, kterou lze držet i dlouhodobě a která vám může pomoci dostat se do formy udržitelnějším způsobem.

Napsat komentář