Lék Adipex Retard: Jak ho sehnat a užívat?

Hubnutí je mnohdy skutečně dřina, proto mnozí lidé hledají nejrůznější způsoby, jak by se dalo trochu ulehčit. Kromě volně prodejných doplňků stravy na podporu metabolismu na trhu existují i skutečné prášky na hubnutí, mezi které patří Adipex. Má tento lék vedlejší účinky? A je Adipex prodej možný bez receptu?

Jednou z metod, jak se zbavit podkožního tuku, je pohybová aktivita a dobře nastavená dieta. Tento postup ale obvykle nepřináší své ovoce přes noc, takže je potřeba obrnit se trpělivostí a skutečně zabrat. To může zahrnovat i práci na svém duševním rozpoložení, protože někteří lidé vnímají jídlo (a zvlášť to nezdravé) jako únik od svých problémů.

Přečtěte si: Zjistěte víc o emočním přejídání

Právě v tuto chvíli proto mnozí začnou hledat nejrůznější postranní cesty, které jim mohou umožnit ztrátu tuku takřka bez práce. Takové zlaté vejce, ke kterému vzhlíží mnoho dietářů, patří například lék Adipex Retard.

Je ale možné se k němu vůbec dostat? A je jeho užívání dobrý nápad?

O Adipex Retard

doctor 6701410 1920

Adipex Retard je léčivý přípravek na obezitu, který se prodává v lékárnách. Technicky vzato jde o anorektikum, které dovede tlumit nadměrnou chuť k jídlu. Také potlačuje pocit hladu, takže dovede usnadnit cílenou redukci hmotnosti. Hlavní účinnou látkou tohoto léku je fentermin.

Fentermin je syntetické stimulancium, které se strukturně a farmakologicky podobá amfetaminu. Tato látka se v léku Adipex postupně uvolňuje. Účinek může díky tomu přetrvat až po dobu 8 hodin.

Kde koupit Adipex

Adipex se dá koupit výhradně v lékárnách. Získat ho lze navíc pouze po předložení receptu s modrým pruhem, který vám může vystavit pouze váš ošetřující lékař. Je tomu tak proto, že obsažená látka fentermin byla přidána na seznam návykových látek.

Vzhledem k přísné regulaci se nedá tento léčivý přípravek koupit ani v internetových lékárnách, z toho důvodu budete muset do pobočky lékárny dorazit osobně. O Adipex Retard dokonce na oficiálním webu psal i SÚKL, který informuje o nových opatřeních předepisování a užívání.

Tento lék by měli předepisovat lékaři, kteří mají zkušenost s léčbou obezity lidem, který mají BMI 30 a výš. Z bezpečnostních důvodů je denní dávka pouze 1 tobolka denně.

Vedlejší účinky

Vzhledem k obsahu návykové látky je možné, že lidé po dobu užívání tohoto přípravku mohou zaznamenat psychostimulační účinek a vznik závislosti. Zaznamenat můžete například zvýšené riziko agresivního jednání či podrážděnosti. Také se může objevit euforie, po které může následovat únava a deprese, sexuální dysfunkce a podobně.

V případě, že u lidí, kterým tento lék předepsal lékař, nedojde k požadovanému výsledku (tedy k redukci hmotnosti), dávka se nesmí navyšovat a mělo by dojít k vysazení. (Protože rizika jeho užívání jsou příliš velká.)

Náhrada za Adipex

hand massage 7440712 1920

Náhrada za Adipex je dostupná prakticky každému. Jmenuje se změna jídelníčku a aktivní pohyb. Právě tyto dva faktory totiž mají na přirozenou a zdravou redukci hmotnosti značný vliv, který by se neměl podceňovat. Když se navíc rozhodnete cvičit (pro začátek může jít třeba o svižnější chůzi po okolí vašeho bydliště), můžete vyzkoušet doplněk stravy HarmoLine, který funguje jako blokátor tuků.

Dále má na hubnutí velký vliv:

  • Velikost porcí
  • Kvalita a délka spánku
  • Redukce stresu
  • Nalezení zdravějších kompenzačních mechanismů
  • Péče o tělesné zdraví

basketball 2258650 1920

Co se týče kompenzačních mechanismů, někteří lidé mají tendenci ve stresovém období sahat po čokoládě, tučných a nezdravých jídlech či po alkoholu. Právě tak ale do sebe můžete dostat zvýšené množství kalorií, kvůli kterým se vám stále nedaří shodit přebytečná kila.

Mezi zdravější kompenzační mechanismy stresu a napětí patří například sport, četba knih, poslech hudby, kontakt s rodinou a přáteli (který nutně nemusí vždy zahrnovat jídlo a pití), procházka se psem, výlet nebo třeba masáž, den strávený ve wellness centru či provozování nějakého koníčku. (Zpěv, hra na hudební nástroj, tanec, malování a kreslení, sochařina…)

Jak tedy vidíte, možností, po jaké cestě se vydat, existuje nespočet. Proto Adipex Retard ve svém životě prakticky nepotřebujete.

Napsat komentář