Prolesan Pure: Je to podvod?

Stalo se vám někdy, že jste hledali přípravek na hubnutí a objevili jste něco, co vám slibovalo zázraky? V tom případě jistě víte, že pokušení podlehnout líbivé reklamě je občas doopravdy velké. Jelikož jde v současné době o opravdu velký problém, v dnešním článku se podíváme na to, co přesně můžete očekávat od doplňku stravy Prolesan Pure.

Každý, kdo se někdy pokoušel dostat do formy, občas zkoušel prohledávat web a hledat doplňky stravy na podporu hubnutí. Problém je v tom, že právě na to čekají nejrůznější šmejdi, kteří se vás pokusí utáhnout na vařené nudli.

Velký pozor by si měli dát lidé na doplněk stravy Prolesan Pure, který slibuje bezpečný úbytek hmotnosti a spoustu dalších benefitů, které zajistí, že zhubnete prakticky bez práce.

Opravdu ale může něco takového fungovat?

Co je Prolesan Pure?

Prolesan Pure

Prolesan Pure je doplněk stravy, který se prodává na internetu. (Ovšem, pouze na pochybných webových stránkách, nikoliv v e-shopech lékáren a obchodů s fitness doplňky a výživou.) Kromě jiného, existuje i mnoho dalších náznaků, které naznačují, že s tímto doplňkem stravy nebude něco tak úplně v pořádku.

Obsažené látky

V doplňku stravy Prolesan Pure by se měla nacházet garcinie kambodžská. Ta sice může podpořit úbytek váhy, ale pouze mírně a navíc ne u každého člověka. To vám spíš prospěje tím, že podpoří normální stav trávení. Dále Prolesan Pure obsahuje extrakt ze zelené kávy, o kterém se tvrdí, že má podporovat hubnutí. Nic takového ale nebylo uspokojivě prokázáno.

Dále v kapslích objevíme kyselinu chlorogenovou, což je ester kyseliny kávové. V současné době se zkoumají její protizánětlivé účinky a její schopnost mírně snižovat krevní tlak. Diskutabilní je malinový extrakt, protože u něj nebylo prokázáno, že by podporovat redukci hmotnosti. Nakonec v kapslích objevíme ještě výtažek z indické kopřivy.

Co se nám ale moc nelíbí je informace o tom, že Prolesan Pure údajně obsahuje i 8 dalších látek, jejichž výčet ale nemůžeme nikde dohledat.

pexels total shape 2377045 scaled

Co je na tom divné?

V první řadě je na tom divné to, že Prolesan Pure má na svém webu spoustu nelogičností a chyb. (Jmenovat můžeme například “bezpečné úbytek hmotnosti” nebo “CAMP – prčo…”.) Dále musíme jmenovat opravdu podezřelé zamlčování dalších obsažených látek. Jelikož jsme už o Prolesan Pure dříve něco slyšeli, vyhledali jsme si i fotografii takzvaného odborníka, kterým se PP zaštíťuje na webu. Zajímavostí je, že udávaný odborník nemá u své fotky uvedené jméno, takže nelze zjistit, z jaké odbornosti a s jakým vzděláním k vám hovoří. (Podle názvu fotky má jít o profesora Michaela Agdartase. Asi ale nemusíme říkat, že mimo údajnou souvislost s Prolesan Pure jsme neobjevili nic, co by potvrzovalo jeho existenci. Dříve navíc tento doplněk stravy doporučoval imaginární profesor Marek A. Štěpán, jehož fotka pocházela z fotobanky.)

Dále nenacházíme:

  • Obchodní podmínky (které jsou povinné)
  • Informace o provozovateli webu (opět povinná informace)
  • Spoustu falešných recenzí

Co jsme naopak našli

pexels pixabay 221247 scaled

I když jsme nenašli nic z toho, co bychom u důvěryhodného výrobku najít chtěli, objevili jsme něco, co snad pomůže dalším lidem před nákupem Prolesan Pure otevřít oči. Tím něčím je varování ČOI před nákupem Prolesan Pure.

Spoustu informací se o této věci dočtete na webu KupníSíla.cz. Kromě výše uvedených problémů navíc zmiňuje i další podezřelé jevy, které se na webech Prolesan Pure vyskytují. Jmenovat bychom mohli například stejné schéma, jako u jiných problematických doplňků stravy nebo naprosto nepřiměřenou cenu za jedno balení výrobku. 

Určitě bychom vám tedy nedoporučovali riskovat a naprosto určitě bychom si kapsle Prolesan Pure na hubnutí neobjednávali. Místo toho raději investujte do kvalitního sportovního vybavení.

Máte s doplňkem stravy Prolesan Pure nějakou osobní zkušenost? Pokud ano, co si o něm myslíte?

Zdroje informací

https://www.kupnisila.cz/prolesan-pure-recenze-podvod/ – ČOI varuje před nákupem kapslí Prolesan Pure (česky)

https://www.coi.cz/pro-spotrebitele/rizikove-e-shopy/ – Rizikové e-shopy (česky)

https://www.healthline.com/nutrition/garcinia-cambogia-weight-loss – Garcinie kambodžská na hubnutí (anglicky)

https://www.healthline.com/health/can-green-coffee-bean-help-you-lose-weight – Zelená káva na hubnutí (anglicky)

https://cs.wikipedia.org/wiki/Kyselina_chlorogenová – Kyselina chlorogenová (česky)

https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-1262/raspberry-ketone – Malinové ketony (anglicky)

 

1 komentář u „Prolesan Pure: Je to podvod?“

  1. Když je to podle ČOIKY maráz,proč je nepotrestají za nepravdu.Žijeme v hnusném světě,sám zloděj a podvodník.Tak čoiko uděláš pořádek?

    Odpovědět

Napsat komentář