15 způsobů jak se zbavit celulitidy: Víme, co pomáhá a co ne

Celulitida na nohou způsobuje nejedné ženě mindrák. Žádná z nás totiž nechce ukazovat světu dolíčky, které se tvoří samovolně pod kůží. V případě velké nadváhy se může dokonce objevit i celulitida na břiše. Takže, sbohem, krátká trička, dvoudílné plavky a crop topy! Co na celulitidu funguje? A není to jen klam?

Celulitida na stehnech trápí mnoho žen. Jsou proto schopné utratit nemalé peníze za různé přípravky a kosmetické procedury, které je mají tohoto problému zbavit. Ne vždy jsou ale tyto metody účinné. Také byste nevěřili tomu, kolik má okolo sebe celulitida na zadku různých polopravd a mýtů. 

pexels asad photo maldives 3155674 scaled

Jelikož módní diktát velí se celulitidy zbavit a ne všechny procedury jsou srovnatelně účinné, níže vám nabízíme rozsáhlého průvodce, který vám pomůže vás při řešení pomerančové kůže nasměrovat tím správným směrem.

Jak vzniká celulitida

Mnoho lidí říká, že celulitidu mají jen ženy, které nežijí zdravě. Ale je to mýtus. Celulitidu mají i ženy, které cvičí a jsou hubené. Jde o problém, kterým trpí ve větší míře právě ženy. Je to dáno hlavně odlišným ukládáním tuku. Ženy ho mají na bocích, na stehnech a na zadečku mnohem víc. Což je činí k celulitidě mnohem náchylnější. Celulitida se navíc postupem času zhoršuje. Některé ženy ji mohou mít dokonce danou i geneticky.

Jak ale vlastně problém s celulitidou vzniká? Je to celkem jednoduché. Jde o to, že tuková tkáň protlačuje vazivové pásy, čímž je stahuje dolů. 

Jak se jí zbavit?

pexels public domain pictures 42059 scaled

Kdyby na to existovala jednoduchá odpověď, celulitidou by v dnešní době netrpěl vůbec nikdo. A patrně bychom se doslechli o existenci nového dolarového multimilionáře. V současné době existují metody, které mohou problém s celulitidou zmírnit, ale ne vždy jde o permanentní řešení.

Krém na celulitidu

Jednou z prvních variant je jít do obchodu a koupit si krém na celulitidu, který stojí pár korun. Samozřejmě, tím, že si budete mazat pomerančovou kůži rozhodně nelze nic pokazit. Kromě toho, že bude hydratovaná se s velkou pravděpodobností zlepší její elasticita. Čekat velké zázraky ale nelze. (Stejně, jako vám žádný krém nikdy neudělá push-up efekt na prsou. To může jen podprsenka, nebo chirurg.)

Masáž působící proti celulitidě

Další volbou jsou masáže, které se jeví jako o něco úspěšnější. Dobře provedená masáž může rozproudit lymfu. Navíc, dalším benefitem masáže může být napjatější a tím pádem i opticky vyhlazenější pokožka. Je ale potřeba myslet na pravidelnost. Jedna masáž vám rozhodně stačit nebude. Problém se navíc může po skončení masáží zase vrátit.

Masážní kartáč na celulitidu

V podstatě jde o domácí masáže, které si můžete udělat kdykoli a kdekoliv. Proto používání masážních kartáčů na celulitidu jednoznačně vítáme. Taktéž mohou při správném a pravidelném používání podpořit lymfatický systém a prokrvit pokožku. Nemusí to ale fungovat na všechny.

Baňky na celulitidu

Baňky na celulitidu jsou další alternativou k masážím a kartáčům. Jen zaberou mnohem méně místa. Výhodou baněk je podtlak. Na druhou stranu, ne každá žena umí baňky správně používat. Nadměrné a dlouhodobé vyvíjení tlaku navíc může mít negativní vliv na elasticitu pokožky. (Což mimochodem platí i pro dnes tolik populární vakuové čističe na tvář.)

Cviky na celulitidu

Cviky na celulitidu neexistují. Je tedy mnohem lepší mluvit o komplexním cvičení, do kterého se zapojí celé tělo. Během něj totiž dojde s největší pravděpodobností (a při dodržování zdravé životosprávy) k redukci tuku. Čímž by se mohl problém s pomerančovou kůží částečně vyřešit. 

Galvanická žehlička na celulitidu

Některé ženy milují technologie a jsou ochotné za jejich vyzkoušení celkem hodně zaplatit. A galvanická žehlička zní jako něco, co by mohlo pomoci. Ovšem, myslete na to, že galvanická žehlička má největší uplatnění v péče o tvář s vráskami. Nikoliv při boji s pomerančovou kůží na vašem pozadí.

Skořicový gel proti celulitidě

Možná už jste slyšeli něco o speciálních gelech na celulitidu. A ty mohou dokonce v porovnání s některými jinými přípravky i relativně fungovat. Skořice má totiž zahřívací schopnost. Čímž dojde k lepšímu prokrvení kůže. Opět ale nejde o trvalé řešení. Je nám líto.

Vakuový masážní přístroj na celulitidu

Vakuový masážní přístroj na celulitidu může mít opravdu zajímavé výsledky a zařadili bychom ho někam na úroveň vylepšené masáže. Je tedy na vás, zda je vám příjemnější masáž rukama, nebo se svěříte do péče moderním technologiím. Opět je ale důležitá pravidelná návštěva.

Bylinky na celulitidu

Bylinky na celulitidu neexistují. Při boji proti celulitidě se ale používají bylinky na odvodnění. Mezi ně patří zázvor, petržel, pampeliška nebo jalovec. Je ale potřeba dávat na tento trik pozor, protože by se mohlo narušit hospodaření organismu s vodou. Někomu navíc nepomůže ani odvodnění. Nehledě na to, že voda se v těle nejspíš brzy nahromadí znovu.

Domácí kávový peeling na celulitidu

pexels igor haritanovich 1695052 scaled

Domácí kávový peeling na celulitidu z mleté kávy může mít taktéž pozitivní vliv na zmírnění projevů celulitidy. Je navíc cenově dostupný, takže jde o všem přístupnou možnost. Opět je ale potřeba klást důraz na provedení masáže. 

Lymfatický čaj na celulitidu

V pár bodech jsme o lymfě už mluvili. Je proto pochopitelné, že někoho napadne pití lymfatického čaje. Ten může mít na vyzmizíkování pomerančové kůže pozitivní vliv, ale pravděpodobně nebude moc velký. Můžete ale tuto metodu zkusit kombinovat s přístrojovými masážemi.

Olej proti celulitidě

V případě olejů platí to samé, co u krémů. Pravidelné mazání může mít pozitivní vliv na elasticitu kůže. Ale olej sám o sobě vám pravděpodobně nepomůže se zbavit celulitidy úplně. Zvlášť pokud se ho rozhodnete používat samostatně bez dalších kroků.

Kokosový olej na celulitidu

Ani kokosový olej nehraje v boji proti celulitidě žádný větší prim. Opět může pokožku hydratovat a tím zlepšit její stav. Opět ho ale musíte kombinovat s dalšími kroky, které jsou víc do hloubky.

Rázová vlna na celulitidu

Pokud máte hodně volných financí, můžete se objednat na ošetření rázovou vlnou, které se při boji s tímto problémem jeví jako celkem účinné.

Lymfodrenáž

Poslední metodou je účinná lymfodrenáž. Ačkoliv ale může mít na vaše tělo pozitivní vliv, myslete na to, že na ni musíte chodit pravidelně.

Co z toho plyne? Že celulitida je problém, který má jen velmi málo skutečných řešení. Jde ale o přirozenou věc, takže není potřeba se nadbytečně stresovat. Se zdravým životním stylem a některou z výše uvedených metod nemusí být na první pohled tolik patrná.

Zdroje informací

https://time.com/77632/15-myths-and-facts-about-cellulite/ – 15 mýtů a faktů o celulitidě (anglicky)

https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-cellulite-on-thighs – Tipy a triky na celulitidu (anglicky)

https://www.healthline.com/health/coconut-oil-for-cellulite – Kokosový olej a celulitida (anglicky)

https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/weight-loss/expert-answers/water-retention/faq-20058063 – Zadržování vody (anglicky)

 

Napsat komentář