Delislim: Je to další podvod, na který si dát pozor?

Prášky na hubnutí jsou tak dostupné, jako snad nikdy předtím. To s sebou ale nese nejrůznější rizika. Jedním z těch úplně největších je nákup nefunkčního nebo dokonce škodlivého doplňku stravy na podporu hubnutí. Jedním z těch, u kterých bychom měli držet varovně vztyčený prst nahoře, je mezi řadou jiných i Delislim.

Už se vám někdy stalo, že jste se dívali na nějaký doplněk stravy na internetu, nenašli jste o něm žádné konkrétní (závadné) informace, ale i tak jste měli pocit, že půjde s největší pravděpodobností o podvod?

Takové pocity jste mohli mít třeba u W-loss kapek, o kterých jsme tu hovořili poměrně nedávno. Existuje ale i řada jiných, na které by si měli dát kupující ve svém vlastním zájmu pozor.

Jakou roli v tom ale hraje zrovna Delislim?

Co je Delislim

co je delislim

Delislim je volně prodejný doplněk stravy, který je u nás dostupný například na tržišti Mall. Případně je k dostání i na polském Allegro. Vzhledem k tomu, že na Mall vidíme, že jde o partnerský prodej od Unicorn Brigade, což je prodejce, o kterém jsme v minulosti hovořili v souvislosti s jinými podezřelými výrobky, které by nemusely dělat to, co deklarují, už to samo o sobě může něco znamenat.

Například se dozvídáme, že jde o unikátní doplněk stravy, který zajišťuje hubnutí v krátkém čase. Co se nám navíc jeví jako “vtip” je i počet kapslí v balení, kterých je za původní cenu 940,- pouze 20. No, neberte to!

Tohle má být ve složení

Problém s takovýmto typem doplňku stravy bývá často v tom, že je velmi těžké dopídit se přesného složení výrobku. Zrovna v tomto případě ale naštěstí vidíme i část zadní etikety, ze které už se dá něco málo zjistit.

Podle všeho má v Delislim být:

  • Extrakt z plodů guavy
  • Extrakt z hořkého pomeranče
  • Extrakt z listů zeleného čaje

To na jednu stranu nevypadá úplně zle. Rozhodně ale nemůžeme souhlasit s tím, že by šlo o nějaké unikátní a přelomové složení. Například hořký pomeranč a zelený čaj se běžně používají i v recepturách jiných doplňků stravy na podporu spalování tuku. A to ještě třeba s kofeinem, extraktem z černého pepře a s dalšími látkami, které mohou podpořit výkon a rychlost metabolismu, ke kterým patří také L-karnitin.

Z našeho pohledu je tedy složení Delislim od pohledu docela slabé a rozhodně bychom za něj tolik nepřepláceli. Místo toho se podívejte na to, jaké ověřené doplňky stravy na podporu hubnutí nabízí třeba HarmoLine.

Tak na tohle ale pozor!

delislim účinek

V souvislosti s Delislim na Mall dále registrujeme, že v popisu produktu se uvádí velmi zvláštní informace, u kterých nemůžeme dát ruku do ohně za to, že by byly pravdivé.

Na co pak je důležité dávat EXTRA pozor je fakt, že v popisku se dále uvádí mechanismus fungování, ve kterém se v souvislosti s Delislim hovoří jako o léku, i když jde pouze o doplněk stravy.

Takové prohlášení není legální, protože doplněk stravy a lék jsou dvě rozdílné věci. Lék musí být registrován a jsou u něj přesně zdokumentovány jeho účinky. Doplněk stravy žádné zdokumentované účinky nemá a není náhradou zdravého životního stylu. 

Toto upozornění neplatí jen na Delislim, ale i na další doplňky stravy, které o sobě deklarují, že jsou léky a(nebo) dokonce tvrdí, že vás mohou z něčeho vyléčit. V takové chvíli je skoro jisté, že jde o nějakou formu manipulace nebo podvodu a rozhodně není vhodné takovou věc kupovat.

Tip: Velké srovnání prášků na hubnutí

Zkušenosti zákazníků

delislim zkušenosti

Konkrétně na Mall vidíme jednu (negativní) uživatelskou recenzi, ve které kupující uvádí, že se jedná o neúčinný produkt.

Další recenze se nám nepodařilo najít. Vzhledem k výše uvedeným zjištěním nám to ale moc nevadí. Na jejich základě bychom vám Delislim rozhodně nedoporučili.

Zvlášť, když víme, že v nabídce je nespočet ověřených, levnějších a mnohem lépe hodnocených doplňků stravy na podporu spalování tuků, které můžete při podpoře hubnutí a sportovních výkonů vyzkoušet.

Napsat komentář