Herbalife recenze: Zhubnete, nebo ne?

Pravděpodobně neexistuje nikdo, kdo by alespoň jednou v životě neslyšel o značce Herbalife. I když vás to možná svádí k tomu některé výrobky od Herbalife Nutrition vyzkoušet, je důležité znát zkušenosti zákazníků a zákaznic. Opravdu na vás čeká detoxikace a hubnutí, nebo spíš neblahé vedlejší účinky?

Herbalife je globální společnost, která se orientuje na prodej doplňků stravy a zdravé výživy, která má podporovat redukci hmotnosti a má být vhodná i pro sportovce. V neposlední řadě ale také produkuje vlastní kosmetické výrobky.

Historie této značky se táhne až do roku 1980, kdy ji založil Mark R. Hughes. Ten postupně vybudovat síť distributorů, která se zaměřuje na přímý prodej. I když vláknina, čaj a další výrobky od Herbalife vypadají celkem neškodně, kolem Herbalife v průběhu času vzniklo velké množství kauz. Na důvěryhodnosti jí navíc příliš nepřidává, že je obchodně vedena na Kajmanských ostrovech.

Historie značky

I když úvod článku možná na někoho působí zaujatě, když zabrousíme do historie, zjistíme, že zakladatel už při prodeji koktejlu Formule 1 (který je k dostání i dnes) čelil mnoha problémům. Jedním z těch hlavních byl ten, že dostal stížnost od FDA (což je úřad pro kontrolu potravin a léčiv), která se týkala klamavých tvrzení o účincích produktů Herbalife. To následně vedlo k přeformulování složení tohoto výrobku a ke změně jeho popisu.

Aby toho snad nebylo málo, v roce 1984 kanadské Ministerstvo spravedlnosti podalo na společnost trestní oznámení za zavádějící zdravotní tvrzení v reklamě. Kdo by si myslel, že tím to skončilo, tak bohužel. V roce 1985 kalifornský generální prokurátor zažaloval společnost za klamná tvrzení o účinnosti produktů. Značka také čelila obvinění z pyramidového schématu a dalším skandálům.

pexels andres ayrton 6551065 scaled

Je bezpečný?

V poměrně nedávné minulosti jsme na internetu zaznamenali kauzu v Indii, kdy po pravidelném užívání výrobků Herbalife zemřela mladá žena. V souvislosti s tím vyvstalo podezření, že v této zemi mohou být k dostání výrobky Herbalife, které jsou kontaminovány těžkými kovy a dalšími nebezpečnými látkami. Na druhou stranu, mnoho lidí má jídelníček obohacen o termočaj, nápoj z aloe a o mnoho dalších, a nic se jim nestalo. Je tedy nutno k této kauze přistupovat s rezervou. Tato událost může souviset s kontaminací zboží přímo v Indii. S jistotou do toho nikdo nevidí.

Článek z důvěryhodného zdroje, který se tímto tématem zabýval, musel být z právních důvodů stažen. Můžete ale kontaktovat vydavatele, který vám k němu poskytne víc informací. Odkaz na původní zdroj najdete v pramenech tohoto textu.

O podezřelých případech také ve svém textu informoval článek na e-shopu Aktin, který taktéž přikládáme do přílohy pro případ, že byste se chtěli do tohoto tématu ponořit trochu hlouběji.

Co si z toho vzít?

Abychom k vám byli naprosto upřímní, vzhledem k různým problémům, které se s Herbalife pojí, bychom ho s největší pravděpodobností nezkoušeli. Ačkoliv mnoho kauz pochází z hluboké minulosti a k některým podezřením o bezpečnosti produktů existuje jen málo relevantních informací (a ty, které by se daly za relevantní považovat byly pro jistotu staženy), kolem Herbalife je příliš mnoho otazníků, kauz a nejasností na to, abychom za tyto výrobky položili ruku do ohně.

Samozřejmě, existuje mnoho lidí, kterým výrobky od Herbalife vyhovují a fungují, takže v případě zájmu je můžete vyzkoušet i vy, někteří ale sami uvádějí, že hodně záleží na tom, jestli natrefíte na dobrého prodejce, který vám dokáže poradit, zda dodržujete pitný režim, cvičíte a celkově se staráte o kvalitu svého životního stylu.

Jelikož zdravý jídelníček, pohyb a pitný režim samy o sobě napomáhají k redukci hmotnosti a v mnoha případech přispívají i ke zlepšení zdravotního stavu, je otázkou, nakolik jde o účinek produktů Herbalife. Prodejcem se navíc může stát každý, takže možná budete mít smůlu na někoho, komu jde pouze o jeho vlastní profit, ne tolik o vaši spokojenost a zdraví.

pexels liza summer 6382662 scaled

Finální verdikt

Nikdo vám ve vyzkoušení přípravků a potravin od Herbalife nemůže bránit. Není dokonce ani vyloučeno, že s nimi nakonec budete spokojení. Před finálním rozhodnutím byste si ale měli zjistit maximum informací a skutečně zvážit, zda nezkusíte hubnout a podporovat své zdraví jiným způsobem. Když už nic jiného, pravidelná chůze, zvýšený příjem kvalitních proteinů a dobře nastavený pitný režim, jehož hlavní složkou bude čistá voda, kontrola porcí, redukce stresu a přiměřeně dlouhý noční spánek budou v mnoha případech bohatě stačit. A ještě ušetříte.

Jaký je váš postoj k Herbalife? Věříte mu a pomohl vám, nebo s ním máte špatné zkušenosti? 

Zdroje informací

https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbalife – Herbalife (česky)

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-amerika-herbalife-zaplati-15-milionu-dolaru-za-urovnani-zaloby-251281 – Herbalife zaplatí 15 milionů dolarů za urovnání žaloby (česky)

https://aktin.cz/mlada-zena-uzivajici-herbalife-zemrela-na-selhani-jater-pozor-na-nesmyslne-pripravky-na-hubnuti – Mladá žena užívající Herbalife zemřela na selhání jater. Pozor na nesmyslné přípravky na hubnutí! (česky)

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31024209/ – Hubnutí k smrti: Fatální akutní jaterní selhání spojené s Herbalife® – Těžké kovy, toxické sloučeniny, bakteriální kontaminanty a psychotropní látky v produktech prodávaných v Indii (anglicky)

Napsat komentář