5 nejlepších pomůcek na domácí cvičení

Po vyhlášení nouzového stavu jsme přišli o cvičení na skupinových lekcích a v posilovnách. Vzhledem k tomu, že nevíme, jak dlouho to bude ještě trvat, musíme se spokojit s domácím cvičením. Aby se maximalizovaly jeho účinky, podíváme se na cvičební pomůcky, které se vám budou hodit.

Kdo se konečně odhodlal ke změně jídelníčku a ke zdravějšímu životnímu stylu, ten musí být v této situaci pořádně naštvaný. Po veškerém úsilí, po kterém začaly být viditelné první výsledky (jako je třeba štíhlejší břicho, nebo lepší fyzička po porodu), musel nečekaně skončit.

Varianty, jak to dopadne existují veskrze jen dvě. Buď podlehnete frustraci z omezeného životního stylu a ze všech negativních zpráv a začnete se přejídat. Nebo si najdete způsob, jak začít cvičit doma. I když to není stejné, jako cvičit na drahém posilovacím stroji, se správnými pomůckami si udržíte hezké tělo až do chvíle, kdy se zase budete smět věnovat svému dřívějšímu programu.

5 tipů, co se hodí si v brzké době obstarat si řekneme v několika následujících bodech.

Cvičení doma

Domácí cvičení lze v závislosti na vašich preferencích a potřebách pojmout mnoha různými způsoby. Podle volně dostupných videí si zacvičíte jógu, pilates nebo aerobic. Pro vybudování svalové hmoty se naopak hodí posilování vahou vlastního těla

To ale nemusí být vždycky řešení, protože opravdu vysportovaným jedincům přijde příliš snadné. Takže mohou mít právem pocit, že ho potřebují nějak smysluplně ztížit, aby se posouvali dál. 

5 nejlepších pomůcek na domácí cvičení, do kterých se vyplatí investovat peníze

Kettlebell

pexels content pixie 2836961 scaled

Kettlebell je speciální druh činky, který se nejvíce podobá dělové kouli z držadlem. (V angličtině se název odvozuje od čajové konvice.) Ve skutečnosti ale nejde o západní vynález, ale o náčiní, které je původem z Ruska. (Kde se označuje jako bulina, nebo girja.) 

Jelikož se kettlebell vyrábí v rozličných velikostech a hmotnostech, dá se používat během silového tréninku, který vede k posílení těla a k vybudování fyzické síly. Dobrým příkladem toho, kdy se dá kettlebell použít je třeba ruský twist, který posiluje břicho.

Podložka na cvičení

Ať už chcete posilovat, protahovat se, nebo meditovat, opírání se o tvrdou zem může rozbolavět vaše už tak namáhané klouby. Proto je dobré mít na zemi položenou karimatku, nebo speciální podložku na cvičení, která sníží hluk a trochu zmírní dopady. Obvykle ji oceníte i při provádění cviků, které jsou určené pro hýždě a zadek.

pexels pixabay 268101 scaled

Jednoručky

Klasikou všech klasik jsou jednoručky, nebo-li jednoruční činky. Ty se vyrábějí v mnoha velikostech, hmotnostech a designech. Některé jsou čistě kovové, jiné jsou pro pohodlnější úchop opatřené gumou. (Kromě toho, že to tak netlačí do ruky to trochu méně klouže.) Jednoručky lze vytáhnout při tréninku rukou (v obou rukách držíte stejně těžkou činku a provádíte série cviků), nebo je lze zapojit do cviků, u kterých se zapojují i další části těla. (Jako jsou třeba dřepy s činkami.)

Odporové gumy

Odporové gumy jsou možná pro někoho old school, ale faktem je, že cvičení s gumou dá člověku pořádně zabrat. Gumy se vyrábějí různě silné, takže můžete určovat náročnost cvičení. (Čím je guma pevnější, tím větší sílu musíte vynaložit během provádění cviků. Čímž se maximalizuje jejich efekt.) 

Jde o dobrou volbu pro ženy i muže, kteří už mají vybudovanou slušnou kondičku a chtějí posouvat své limity. Cvičební gumy s menším odporem pak dobře poslouží lidem, kteří prodělali úraz a chtějí začít s rehabilitací.

TRX

anastase maragos fG0p4Qh aWI unsplash scaled

Těm již opravdu hodně zkušeným bude vyhovovat domácí systém TRX, který jim pomůže vybudovat sílu a zlepší jim koordinaci. (Velkou roli hraje u cvičení gravitace.) Vzhledem k tomu, že má původ v armádě, můžete si být jistí, že vám dá i v rámci domácího cvičebního programu pořádně do těla.

Závěr

Vymlouvat se na zavřená sportoviště umí každý. Proto se nenechte odradit a udělejte maximum, abyste mohli cvičit bez problému doma. Nakonec možná zjistíte, že máte lepší postavu, než tomu bylo kdy dřív.

Zdroje informací

https://cs.wikipedia.org/wiki/Bulina – Bulina (česky)

https://cs.wikipedia.org/wiki/Karimatka – Karimatka (česky)

https://cs.wikipedia.org/wiki/Jednoručka – Jednoručka (česky)

https://en.wikipedia.org/wiki/TRX_System – TRX (anglicky)

 

Napsat komentář